Sesli Rehber,
Guide Player,

Dijital Müze

 
 • Elektronik Rehber
 • Mobil Rehber
 • Guide Player
 • - GP 933
  - GP 900
  - GP 833
  - GP 800
  - GP 801
  - Teknik Özellikler
  - Kullanım Kılavuzu
  - Galeri
  - Referanslar
 • Guide Port
 • Tour Guide
 • Hac Umre Rehberi

 • Guide Player GP833 ürünü tanıtılacak yerler yada eserler ile ilgili Sesli/Görüntülü bilgiler yüklenebilir. Bu tanıtımlar Manuel, Otomatik, Gps üzerinden vs şeklinde kullanıcıya aktarılabilir. Fotoğraflı ve Video lu sunum lar yapılabilir.

  Kişiye özel elektronik rehber müzeler ve sergi alanları gibi tur, rehberlik hizmetinin olduğu her mekan ve ortamda kullanılabilen bir çözümdür.

  Sınırsız dil desteği ve pratik ve kolay değişim sağlana bilmektedir.


  Kişiye özel elektronik rehber kullanımında herhangi bir kablo, internet, alıcı veya verici modülene ihtiyaç duyulmaz. Çalışması çok pratik olan bu cihazın üzerindeki ekran ve dokunmatik tuş takımına rehberlik etmesini istediğiniz obje ya da eserin numarasını tuşlamanız yeterlidir.

  Cihaz girdiğiniz obje yada eserin numarasına göre tercih etmiş olduğunuz dilde kendiliğinden anlatıma başlayacaktır.

  Cihaz sizin tur rehberliğiniz ve bilgi ihtiyacınız için hazırlana bir üründür. Müzelerde bir guruba anlatım yapmak anons veya hoparlör mikrofon kullanarak ses kirliliği sağlanmasına kesin çözüm olan cihaz bağımsız kullanıcı gurup halinde gezen ziyaretçilerin kulaklık aracılığı ile dinleyip herhangi bir ses kirliliği yada yanlış bilgi ile bilgilendirilmelerine mahal vermez. Çünkü cihaz içersinde altılan konular müze ve ilgili kurumlarca hazırlanan bilgiler olup varsayım yada yanlış bilgilerden oluşmayacağından ziyaretçilerde yanlış yönlendirilmemiş olacaktır.

  GP833un en önemli özelliği üzerine uygulamaya yönelik programlama yapılabilmesidir. Bu sayede çok farklı projeler geliştirilebilmektedir. İstanbul Modern, Panorama 1453 ve İstanbul Boğaz turu Sesli/Görüntülü rehber uygulaması bunlardan sadece bir kaçıdır. Örnek uygulamaları linklere tılayarak inceleyebilirsiniz.