Sesli Rehber,
Guide Player,

Dijital Müze

 
 • Amaç
 • İşletmelerimiz
 • Kent Müzesi denince...

  ŞİŞLİ ATATÜRK MÜZESİ

  Atatürk Müzesi veya diğer adıyla İnkılâp Müzesi, İstanbul'un Şişli ilçesinde, Halâskârgazi Caddesi üzerinde yer alan ve 1942'de İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nce müzeye dönüştürülmüş Mustafa Kemal Atatürk'ün oturduğu ev. Atatürk'ün kişisel eşyaları, Atatürk ve Kurtuluş Savaşı ile ilgili çeşitli materyaller ve farklı ressamlara ait tablolar sergilenmektedir.

  Müzede Türkçe ve İngilizce olmak üzere Çok Dilli Sesli Rehber hizmeti verilmektedir.

  Mobil Rehber Cihazlarımız ile verilen bu hizmette ziyaretçiler, QRCODE, Otomatik tanımlama, Elden numara ile seçme yada Listeden seçme özelliklerini kullanarak müze ve eserler hakkında kısa yada detaylı bilgilere erişip dinleyebilmektedir. Ayrıca bazı konular içinde Video ve Fotoğraf görsellerine aynı Multimedia Rehber Cihazı ile erişebilmektedirler.

  20 Adet IPOD cihazı, Şarj Cihazları, İstatistik uygulaması, Otomatik tanımlayıcılar ile Sesli Rehber sistemlerinin geldiği en üstün uygulama örneklerinden biri bu Müzede kullanıcıların hizmetine sunulmuştur.

  Ayrıca Sesli Rehberlik hizmetine ait Apple ve Play Store üzerinden ulaşılabilecek Sesli Rehber uygulamaları da aşağıdaki adresler üzerinden ücretsiz olarak ziyaretçilerin hizmetine sunulmuştur.